ZÁVORY

Výroba závor a podobných zabezpečovacích produktů byla zavedena do výroby nejprve po poptávkách obecních úřadů a jiných institucí, zejména ze státní správy. Závory byly v průběhu výroby několikrát modifikovány, až dnes tvoří naprosto univerzální systém, který je vhodný k zabezpečování veškerých pozemních komunikací, cyklistických stezek a stezek pro chodce proti neoprávněnému vniknutí motorových vozidel.

Otáčecí závory jsou vyrobeny z vysoce jakostního ocelového profilu, který je možno využít pro závory o délkách 2-9 metrů popř. až 12 metrů dle přání zákazníka.

Závory jsou standardně vyráběny se dvěma opěrnými sloupy (nosný a aretační), nebo s jedním opěrným sloupem, který zároveň plní nosnou i aretační funkci najednou.

Konstrukční řešení těchto závor a jejich kvalitní provedení zaručují vysokou odolnost proti násilnému vniknutí při zachování jednoduchosti odemykání a pohodlné manipulaci. Zajištění v otevřeném stavu je provedeno aretační pákou, která neumožňuje volný pohyb ramene závory při otevřeném stavu.

Několikavrstvá povrchová úprava, která je osazena reflexními štíty pro zvýšenou viditelnost v noci, zaručuje vysokou odolnost proti působení povětrnostních vlivů a proti mechanickému poškození povrchu.